Uroda

Internetowy serwis tematyczny!

Posted by admin | December - 15 - 2018 | Comments Off on Metoda Krakowska – skuteczna pomoc terapeutyczna dla dziecka
Metoda Krakowska – skuteczna pomoc terapeutyczna dla dziecka
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zespół Aspergera – to obecnie ogromny problem. Sporo dzieci ma problemy związane z właściwym rozwojem. Przyczyn może być mnóstwo. Specjaliści nie są w stanie wskazać decydujących. Jedno jest pewne: takie dzieci wymagają terapii. Duże wzięcie zyskuje terapia Metodą Krakowską. Z jakich przyczyn?

Metoda Krakowska – zalety
Opiekunowie, jeśli dowiadują się o kłopotach rozwojowych swojego dziecka są zdruzgotani. Oczywiście, że jest to ogromna trauma. Po pierwszym szoku rodzice rozpoczynają poszukiwania odpowiedniej terapii. Wysiłek rodziców jest nieoceniony i zasadniczo przekłada się na pomyślność dziecka. Rozglądając się opiekunowie natrafiają na terapię Metodą Krakowską. Jest to zasadniczo dość niedawno stworzona terapia. Jej autorem jest profesor Jagoda Cieszyńska. Przez lata współpracowała z dziećmi niesłyszącymi – na tej podstawie stworzyła zasady terapii która wspiera dzieci dzieci autystyczne. Czym wyróżnia się Metoda Krakowska?

Metoda Krakowska to wspaniała pomoc dla dzieci z autyzmem i Aspergerem. Sporo rodziców z zadowoleniem ją stosuje. Metoda Krakowska to metoda całościowa. Opiera się na wspieraniu wszystkich czynności poznawczych dziecka. Jej zadaniem jest przeprowadzenie dziecka przez wszystkie cykle rozwoju, jak to się dzieje naturalnie w przypadku dziecka zdrowego. Duże znaczenie posiada umiejętność czytania. Dlatego dziecko od początku uczy się czytać. Nie ma znaczenia wiek – wyjątkowe jest to,że dzieci w wieku 2 lat są w stanie nauczyć się czytać. Umiejętność czytania ma zasadnicze znaczenie. Dzieci lepiej rozumieją otaczający je świat, kiedy są zdolne czytać.

Terapia Metodą Krakowską rozpoczyna się od słuchania wyjątkowych nagrań za pomocą słuchawek. Ten rozdział jest dość bolesny, z uwagi na to, że dziecko buntuje się.
Kolejna część to używanie różnorakich pomocy terapeutycznych stworzonych dla Metody Krakowskiej. Pomoce terapeutyczne kształtują w dziecku ważne umiejętności: analizę wzrokową, pamięć sekwencyjną, szeregowanie, logiczne myślenie, nazywanie emocji i wiele innych. Pomoce terapeutyczne wspomniane powyżej używa stopniowo. Zaliczamy do nich : gry, ludziki, układanki i inne.

Metoda Krakowska to przynosząca efekty terapia. Należy ją precyzyjnie, żeby pomóc swojej pociesze.
źródło: https://juniora.pl/

Comments are closed.